Ne okusam, hangi kitaptan başlasam diyorsanız, hazırladığım tavsiye kitap okuma listesi ve kitap önerilerini inceleyebilirsiniz.

Okuyan insanların herhalde en sık karşılaştıkları soru, kitap önerileri veya aslında doğrudan tavsiye kitap okuma listesi talebi oluyor. Uzun zaman ben de sistematik okuma yapamamaktan şikayetçi oldum, bunu aşmak için çabaladım. Sonunda “ne okusam?” derdinin öyle basit, hızlı bir çaresi olmadığını anladım.

Kitap okuma listesi veya kitap önerileri paylaşan bloglarda, genellikle sadece kitap ismi ve genel geçer, çoğu kitap arka kapağından aşırılmış birkaç cümleden ibaret şeyler oluyor. Bu yöntemin, işe yaramayan bir çeşit yozlaşma olduğunu düşünüyorum; kitap okuma “hikayesi” olan bir şey.

Bu blogda kendi yaptığım okumalarımı ve hikayesini paylaşıyorum. Eskilerin deyimiyle “efradını cami, ağyarını mani” bir sistematik okuma serüvenine girişiyorum. Okumalarım tabii ki buradaki listeden ibaret olmayacak fakat bu listeyi bağımsız olarak devam ettirip, zaman içerisinde yeni listelerle zenginleştireceğim.

Buradaki tematik tavsiye kitaplar haricinde, hali hazırda okumakta olduğum kitapları kitap okuma listesi sayfasından takip edebilirsiniz.

Tavsiye Kitap Okuma Listesi

Tavsiye Kitap Okuma Listesi - Rus Edebiyatı
Rus Edebiyatı Okuma Kılavuzu

Aylık Kitap Bülteni

Okuma önerileri, kitap tavsiyeleri, haberler, edebiyat kanal önerileri ve kitapla alakalı daha bir çok şeyden haberdar olmak isterseniz, Aylık Kitap Bülteni’me abone olabilirsiniz. Bülten her ayın ilk Pazartesi günü e-posta kutunuza gelecek.