en iyi netflix dizileri

En İyi Netflix Dizileri: Hangi diziyi, neden izlemeliyim?

Netflix dizileri artık sektörü domine ediyor ve sektörün en iyi yapımları diyebiliriz. Fakat sayıları çoğaldıkça hangi diziyi, neden izleyeceğinize karar vermek zorlaşıyor. İzleyecek dizi bulmak için epey vakit ayırmak gerekiyor.

Bu yazıda izlediğim Netflix Dizileri hakkında kısa yorumlarla, neden izlemeniz gerektiğini kendi bakış açımla yazdım. Görüşler benim beğenilerim elbette ama Google’a yazdığınızda çıkan listelerdeki gibi dizinin tanıtım kısmından kopyala yapıştır, fragman videoyu embed et, clickbait bir başlık at, işte Netflix dizisi içeriğin hazır şeklinde bir yazı değil.

En İyi Netflix Dizileri

After Life
İntihar etmemesi için hiçbir mantıklı nedeni yok, yapabileceği en mantıklı şey intihar etmek. Ama tek bir şey var: Sabah köpeğin mamasını kim verecek? Ve akşam onu çişe kim çıkaracak?

Çok benzer bir kayıp ve yas sürecinde beni hayatta tutan tek şeyin bir köpek olmasından mı bilmiyorum beni çok sarstı. Çok hüzünlü ve komik bir dizi.

netflix dizileri after life
netflix dizileri after life

The Crown
İngiliz Kraliyet Ailesi ve özelde Kraliçe Elizabeth, tarihin dışında yaşayan bir dünya gibi. Eski dünyadan kalan ve tüm asaletini koruyan bir yapı.

Ben izlerken çok keyif aldım, keşke biz de bazı geleneklerimizi koruyabilseymişiz dedim.

House of Cards
İlk sezona başladığımda kirli ve kanlı Amerikan siyasetini biraz abartarak anlatmış demiştim. Dizinin sezonları devam ederken ana haber bültenlerinde daha kanlı ve kirli bir Amerikan siyaseti, diziden bile daha abartılı olarak dünyaya kabus oldu.

Kevin Spacey’nin oyunculuğuna dair bişey söylemeye gerek bile görmüyorum.

You
Dizinin psikopat seri katilinin entelektüel ilgileri ve tarzını kendime o kadar benzettim ki, acaba ben de mi psikopatım diye düşünmedim değil.

Rus Edebiyatı’na göndermeler yaparak mesaj verebilen, edebiyatı çok iyi bir psikopat izlemek isterseniz, mutlaka bakın.